Консерватория оқытушыларының ұжымы Флоренция мен Анталья қаласында өткен тағылымдамадан оралды

Құрманғазы атындағы Қазақ ұлттық консерваториясының оқытушылар ұжымы Айжан Бекенова, Баян Игилик, Айгерим Оспанова және Камила Есдаулетова Libera Accademia di Belle Arti Firenze-ден (Флоренция, Италия), ал Раушан Малаева из Akdeniz Üniversitesi-нен (Анталья, Түркия), оралды, онда 2024 жылғы 4 наурыз бен 31 мамыр аралығында «500 ғалым» бағдарламасы бойынша ғылыми тағылымдамадан өтті.

LABA профессорлары өткізген дәрістер мен семинарларда басқарудағы педагогикалық инновациялар, сапалық және сандық зерттеулер, шығармашылық индустриялар саласындағы цифрлық технологиялар сияқты тақырыптар қарастырылды. Консерватория оқытушылары шеберлік сабақтарына, пікірталастарға, сондай-ақ «Шығармашылық салаларда оқу және оқыту» тақырыбындағы дөңгелек үстелге қатысты, онда «креативті арт-индустрия» білім беру бағдарламасы бойынша жоғары оқу орындарында оқыту мен оқытуда әртүрлі тәжірибелер талқыланды.

Akdeniz Üniversitesi-дегі дәрістерде өнер кеңістігінің визуалды және мәдени бірегейлігі, коммуникациялық технологиялар, өнер тарихы, арт-индустриядағы эконометрикалық дизайн негіздері, Түркияның арт-нарығындағы дизайн негіздері, арт-менеджменттегі Графикалық дизайн зерттелді. Р. Малаева «Арт-менеджмент бойынша оқытудың заманауи әдістері», «Тұрақсыз ортада мәдениеттің дамуы», сондай-ақ «Uluslararasi Antalya Dostluk Festivali» тақырыбында халықаралық дөңгелек үстелдер мен семинарлар ұйымдастыруға қатысты. Тағылымдама аяқталғаннан кейін жаңа «Шығармашылық саладағы коммуникациялар» атты пән бойынша жұмыс оқу бағдарламасы әзірленді.

«500 ғалым» бағдарламасы Консерватория оқытушыларына әлемнің жетекші университеттерінде жоғары білім беру қағидаттарымен, мәдени бірегейлігімен және технологиялық жетістіктерімен танысу тәжірибесін алуға, сондай-ақ өнер саласындағы білім берудің заманауи әдістемелері бойынша ғылыми зерттеулер жүргізуге мүмкіндік берді.